PREORDER
Sensory Overload 197 shot compound
- Stock: PREORDER
- Brand: Pyroworx Fireworks
- Model: A301
- Weight: 12.00kg
- Dimensions: 150.00cm x 550.00cm x 280.00cm
- Location: swansea
190 samples sold
Product Views: 95
£259.99
More from this brand
| Product Information | |
| Category Types | F2 |
| NEC Powder Weight | 1398.7g |
| Tube Size | 20mm |
| Classification Type | 1.4g |
| Shots | 197 |
| Distance | 25 Meters |
| Noise Rating | High |
| Duration | Approx. 100 seconds. |
| Firing Patterns | FAN & Vertical Firing Aerial |
Tags:
compound