Rage 224 shot compound 1.3g
- Stock: In Stock
- Brand: Pyroworx Fireworks
- Model: PXT224
- Weight: 28.00kg
- Dimensions: 612.00mm x 580.00mm x 225.00mm
- Location: swansea
190 samples sold
Product Views: 89
£529.99
More from this brand
| Product Information | |
| Category Types | F3 |
| NEC Powder Weight | 3987g |
| Tube Size | 30mm |
| Classification Type | 1.3g |
| Shots | 224 |
| Distance | 25 Meters |
| Noise Rating | High |
| Duration | Approx. 120 seconds. |
| Firing Patterns | FAN & Vertical Firing Aerial |
Tags:
compound 1.3g