PREORDER
Tour De Force 288 shot compound 1.3g
- Stock: PREORDER
- Brand: Pyroworx Fireworks
- Model: PR0600
- Weight: 28.00kg
- Dimensions: 790.00mm x 390.00mm x 235.00mm
- Location: swansea
190 samples sold
Product Views: 3
£499.99
More from this brand
| Product Information | |
| Category Types | CAT.3 |
| NEC Powder Weight | 3939g |
| Tube Size | 20, 25 & 30mm |
| Classification Type | 1.3g |
| Shots | 228 |
| Distance | 25 Meters |
| Noise Rating | High |
| Duration | Approx. 100 seconds. |
| Firing Patterns | FAN & Vertical Firing Aerial |
Tags:
compound 1.3g