PREORDER
Storm 208 shot compound 1.3g
- Stock: PREORDER
- Brand: Pyroworx Fireworks
- Model: CE200
- Weight: 19.00kg
- Dimensions: 720.00mm x 300.00mm x 175.00mm
- Location: swansea
190 samples sold
Product Views: 128
£314.99
More from this brand
| Product Information | |
| Category Types | F3 |
| NEC Powder Weight | 2000g |
| Tube Size | 20 mm |
| Classification Type | 1.3g |
| Shots | 208 |
| Distance | 25 Meters |
| Noise Rating | High |
| Duration | Approx. 80 seconds. |
| Firing Patterns | FAN & Vertical Firing Aerial |
Tags:
compound 1.3g