New
PREORDER
Mesophere 5 Pack Rockets 1.3g
- Stock: PREORDER
- Brand: Pyroworx Fireworks
- Model: R50
- Weight: 1.80kg
- Dimensions: 50.00mm x 53.00mm x 950.00mm
- Location: swansea
190 samples sold
Product Views: 1
£54.99
More from this brand
| Product Information | |
| Category Types | F3 |
| NEC Powder Weight | 69g EACH & 345g PER PACK |
| Tube Size | 50mm |
| Classification Type | 1.3g |
| Shots | Single |
| Distance | 8 Meters |
| Noise Rating | High |
| Duration | Approx. 10 seconds each |
| Firing Patterns | Vertical Firing Aerial |
Tags:
Rocket Packs 1.3g